Muzyka na weselu jest jedną z najważniejszych rzeczy, które wpływają na udaną zabawę weselną. Dlatego tak ważne jest, aby wpasować się w klimat gości weselnych, preferencję i ich oczekiwania.

Udane wesele powinno trwać do białego rana, a goście weselni ani przez chwilę nie powinni zaznać nudy podczas hucznej zabawy. Młoda Para często staje przed dylematem – kogo wybrać na wesele – DJ czy orkiestrę? Nie jest to łatwy wybór. Dlatego należy przeanalizować wszystkie za i przeciw, aby podjąć odpowiednią decyzję.

DJ, wodzirej na wesele

DJ odtwarza muzykę w oryginalnych wersjach i wykonaniach, co dla wielu gości weselnych będzie dodatkowym atutem. DJ na wesele jest w stanie spełnić każdą muzyczną zachciankę, jeśli któryś z gości sobie zażyczy. Nie potrzebuje też za długich przerw podczas pracy.

Do największych zalet DJ zaliczamy muzyczną dostępność oraz niższy koszt usługi od orkiestry. Trzeba się przygotować na komentarze ‘co to za wesele, bez orkiestry’, zwłaszcza od starszych gości tj. babcia czy ciocia.

DJ na wesele jest zdecydowanie lepszym wodzirejem niż orkiestra, z pewnością szybciej podłapie kontakt z gośćmi weselnymi. Z drugiej strony, muzyka puszczana przez DJ nigdy nie zastąpi gitary elektrycznej, czy saksofonu.

Orkiestra na wesele

Pierwszy plus, który nasuwa się każdemu na myśl to – muzyka na żywo! Tak, zdecydowanie robi to ‘efekt wow’ na weselnym parkiecie. Zespół muzyczny na wesele ma jednak pewne ograniczenia. Nawet najbardziej utalentowana orkiestra nie zagra wszystkich kawałków, o które może poprosić sama Para Młoda lub goście weselni.

Orkiestra na weselu wymaga regularnych przerw ze względu na to, że gra na żywo i potrzebuje regeneracji. Aktualnie duża różnica w cenniku DJ, a orkiestry powoli się zaciera – jednakże, nadal zespół muzyczny będzie kosztował Nas więcej.

Im bardziej znany zespół, tym bardziej może nas ‘rozczarować’ tzn. będzie chciał się przedstawić z najlepszej strony, grając bardzo ambitne kawałki muzyczne, które się bardzo fajnie słucha, ale nie zawsze sprawdzą się tak samo dobrze na parkiecie.

Bez względu, na jaką oprawę muzyczną zdecyduje się Para Młoda to bardzo ważne, aby nie sugerować się tylko opinią znajomych, gdyż to co podoba się im, nie oznacza, że spełni nasze oczekiwania muzyczne.

Wybierając zespół na wesele, pamiętajcie aby przy podpisaniu umowy zaznaczyć, że nie życzycie sobie grania z playbacku. Ważna uwaga, aby szczegółowo ustalić plan muzyczny tzn. piosenkę na pierwszy taniec, podziękowania dla rodziców, czy w momencie podania tortu weselnego.

Wybór ‘Dj, czy orkiestra‘ nie jest łatwy, dlatego na spokojnie, z dużym dystansem Para Młoda musi przeanalizować wszystkie plusy i minusy każdej decyzji.