Zainteresowanie organizacją tematycznych ślubów i wesel wzrasta, a tym samym na popularności zyskuje styl vintage.

Czym charakteryzuje się Ślub i Wesele w stylu Vintage?

Styl Vintage to moda nawiązująca do minionych epok, w której głównymi inspiracjami są dekoracje, oraz stylizacje z poprzednich dekad. Czym tak na prawdę charakteryzują się śluby i wesela w stylu Vintage (lub retro)? Przede wszystkim inspiracje można czerpać ze zdjęć ślubnych babć, czy prababć. Długie proste suknie, nakrycia głowy ozdobione kwiatami w połączeniu z piórami, ozdobne spinki, liczna roślinność i dekoracje z antyków. Na ślubach i weselach w stylu Vintage królują perły, koronki, i piękne pióra, podkreślone pudrowymi odcieniami.

Dekoracje ślubne i weselne w stylu Vintage

Wbrew pozorom moda Vintage nie musi pochodzić z bardzo odległej przeszłości. Styl retro tworzą także trendy z lat 50 czy 60. Jeżeli jesteście zwolennikami obcowania z naturą, styl Vintage może nawiązywać do stylu rustykalnego, gdzie idealnie wkomponują się stare pnie drzew, beczki, konewki, w połączeniu ze sznurkami. Nie zapominajmy także o roślinności, która nada charakteru, w tym wypadku idealnie sprawdzą się polne kwiaty. Jeżeli jesteście zwolennikami bardziej mieszczańskich klimatów w stylu retro, nie może zabraknąć eleganckiej zastawy stołowej w połączeniu z prostymi świeczkami, antyków (maszyn do pisania, czy parasolek), oraz starych rodzinnych zdjęć, a to wszystko w połączeniu z różami i piwoniami. W stylu Vintage królują pudrowe odcienie, brudne róże i beże.

Ślub i Wesele w stylu Vintage, to nie tylko retro suknia, i dekoracje, ale także atmosfera. Możecie o nią zadbać na wiele sposobów, muzyka z przed lat, wiejski stół, zabytkowe samochody, czy nawet… występ kataryniarza. Takie detale niewątpliwie stworzą odpowiedni klimat, dzięki któremu przeniesiecie się w poprzednią epokę, a Wasza ceremonia ślubu i przyjęcie weselne zapadnie gościom w pamięć.